شیلنگ فری کربن (شیلنگ بدون کربن)

شیلنگ فری کربن (شیلنگ بدون کربن)

شیلنگ فری کربن یا شیلنگ بدون کربن (Carbon Free Hose) به طور ویژه دارای مقاومت به سایش، حرارت و جریان الکتریسته است. با توجه به اینکه لایه داخلی آن از تفلون ساخته شده و بدون کربن می باشد، لذا کاملا نارسانا بوده و عایق بسیار مناسبی برای برق (شیلنگ نارسانا / شیلنگ ضد برق) محسوب می شوند و تا ۶۰۰۰ ولت هیچ جریانی را از خود عبور نمی دهد و در میدان اطراف کویل احتمال اسپارک در آن وجود ندارد. بنابراین در جهت خنک کردن کابل های انتقال جریان الکتریکی در کوره های القایی در صنایعی همچون ذوب فلزات، ریخته گری، شیشه و… مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین شیلنگ فری کربن در صنایع مواد غذایی برای انتقال مواد غذایی نظیر شیر و مواد غذایی چرب نیز استفاده می شود.

شیلنگ های فری کربن مورد استفاده در مواد غذایی و آشامیدنی از ترکیبی متشکل از موادی نظیر نایلون، پلی‌اورتان، پلی‌اتیلن، پی‌وی‌سی، لاستیک طبیعی یا لاستیک سنتزی و بر اساس سازگاری با محیط‌ زیست و مطابق با FDA و USDA ساخته میشوند. در طراحی این نوع شیلنگ‌ها عوامل مختلفی چون کاربرد، اندازه، فشار، وزن، سازگاری شیمیایی و… در نظر گرفته می‌شود. ازاینرو و در برخی از آنها جهت افزایش مقاومت در برابر فشار به آنها الیاف یا سیم‌های فلزی اضافه می‌شود. در حقیقت این روش تقویتی علاوه بر افزایش مقاومت شیلنگ در برابر فشار، استحکام خود شیلنگ را نیز افزایش می‌دهد.

درکورهای ذوب القایی در صنایع تولید فولاد به دلیل استفاده از عناصر نیمه هادی مانند تریستور وآی جی بی تی پدیده ای به نام الکترولیز بخاطر سویچینگ بوجود می آید و این عمل باعث خوردگی سرشیلنگها میشود لذا می بایست برای حذف این پدیده حتماً از شیلنگهای فری کربن با کیفیت بالا و مطمئن استفاده شود تا از هرگونه خطر ناشی از این پدیده جلوگیری گردد.

ساختار شیلنگها به شرح ذیل می باشد:

تیوب: سفید، لاستیکی و نارسنا بصورت کاملاً تخصصی و مهندسی

بافت: تفلون EPDM / نارسانا

بافت بیرونی: سبز رنگ و از جنس لاستیک نیتریل (specially engineered Nitrile Rubber) می باشد.

محدوده دمایی: -۴۰ °C تا حدود +۱۰۰ °C

مشخصات و ویژگیها: مقائم در برابر حرارت، عایق رسانا در تیوب داخلی و پوشش بیرونی، ضخامت یکنواخت

مارک و برند ثبت شده بر روی شیلنگها:

Indo-Furnace-Carbon Free Hose LL Heat Resistant I.D. W.P.  India

 

شیلنگ فری کربن دارای ویژگی های ذیل می باشد:

  • لاستیک بکار رفته در تولید شیلنگ کاملاً عاری از کربن می باشد.
  • در جریان‌ها و ولتاژهای بالا غیرقابل نشت و نفوذ آب می باشد.
  • در برابر فشار عملیاتی مقاوم می باشد.
  • از دوام شیمیایی و فیزیکی بسیار بالایی برخوردار می باشد.
  • در برابر ساینده‌ها و ساییدگی سطح خارجی مقاومت بالایی دارد.

 

شرکت رهپویان طلایی آسیا از سال ۲۰۱۸ نماینده رسمی فروش و خدمات پس از فروش کمپانی Indorub با برند تولیدی Indo-Maksson هندوستان در ایران می باشد. این کمپانی از بزرگترین و معتبرترین تولیدکنندگان انواع شیلنگهای فری کربن، شیلنگهای صنعتی، جوشکاری، هیدرولیک، پنوماتیک، سیمان، صنایع غذایی و ….  در دنیا می باشد.

کمپانی Indorub در سال ۱۹۸۵ در شهر گورگائون هندوستان در زمینه تولید انواع شیلنگ تأسیس گردید و از سال ۱۹۹۴ با توسعه خط تولید خود وارد بازار صادراتی شیلنگهای فشار قوی شده و بیش از ۷۰درصد تولید خود را به آمریکای جنوبی، اروپا و خاورمیانه صادر می کند. محصولات این شرکت دارای گواهینامه های بین المللی مطابق استانداردهای DIN، EN، SAE و BS می باشد.

کمپانی Indorub به عنوان تأمین کننده شیلنگهای اصلی، OEM (Original Equipment Manufacture) شرکتها و کمپانی های زیادی در سراسر جهان از جمله سازندگان کوره های القایی الکتروترم (Electrotherm) و مگاترم (Megatherm) می باشد.

جدول مشخصات ابعاد شیلنگهای بدون کربن Indo-Makson

 

جهت ارتباط و درخواست مشاوره از کارشناسان ما و سفارش خرید فرم ذیل را تکمیل و ارسال کنید.

ارتباط با مدیر فروش

لطفا صبر کنید

مرتبط

  • تیوب مسی

    تیوب مسی یا کریستالیزاتور یکی از تجهیزات دستگاه ریخته گری مداوم یا CCM می باشد که بخش بزرگی از انجماد شمش در آن رخ می دهد و به عنوان قلب دستگاه شناخته می شود. بیشتر بدانید