استرالیا دفتر تجاری خود در ایران را بازگشایی می‌کند

۵ مهر ۱۳۹۵

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری ای بی سی، دولت فدرال استرالیا اعلام کرد، در آستانه سفر استیو کیوبو، وزیر تجارت این کشور به تهران در هفته جاری، دفتر تجاری خود در ایران را بازگشایی خواهد کرد.
هیئتی تجاری به سرپرستی وزیر تجارت استرالیا قرار است با سفر به ایران در خصوص بازسازی روابط تجاری دو کشور با مقامات ایرانی دیدار و گفت و گو کند.
کیوبو گفت، ایران فرصت های اقتصادی قابل توجهی را به استرالیا پیشنهاد داده است.
وی افزود: «در حالی که ایران پس از تحریم ها در حال ورود به تعامل مجدد با جهان است، فرصت های تجاری قابل توجهی در آنجا وجود دارد.»
«فرصت ها در حوزه های مختلف از کشاورزی و صنایع غذایی تا آموزش و مدیریت آب دیده می شود. نیازی به گفتن نیت که ما سابقه خوبی در ارتباط با بهره برداری از منابع و انرژی ها داریم، چیزی که در ایران نیز فراوان است.»
وزیر تجارت استرالیا گفت، کشورش در مسیر درستی حرکت می کند. «ابتکار به رهبری آمریکا در زمینه توافق هسته ای، در زمینه مهار بلندپروازی های هسته ای ایران ظاهرا دارد ثمر می دهد.»
«در این زمینه، ما شاهد کاهش تحریم ها هستیم و به خاطر کاهش این تحریم هاست که استرالیا و دیگر کشورها به دنبال بازار ایران هستند، کشوری با حدود ۸۰ میلیون نفر جمعیت که منبع احتمالی خوبی برای رشد اقتصادی آینده است.»